Branscher
Hälso- och sjukvård

Intelligent Kostnadsoptimering för Hälso- och sjukvård Ledare

Att upptäcka möjligheter som är dolda inom kostnadsbaser.
444
Hälso- och sjukvård klienter
1975
Hälso- och sjukvård Projekt
1,6 miljarder euro+
Utgifter under granskning
Branschöversikt

Lysande möjligheter i Hälso- och sjukvård Sektor

Branschledare inom Hälso- och sjukvård står inför många utmaningar. Här är en snabb överblick över kostnadsdrivare – och var man bör agera först.
  • Jämför utgifter med konkurrenter och identifiera de största skillnaderna.
  • Prioritera kategorier med hög påverkan utan att störa verksamheten.
  • Omvandla insikter till handling med specialistlett leveransstöd.
När kostnaderna stiger är risken inte bara priset – det är osäkerheten. Vi hjälper till. Hälso- och sjukvård Ledare får snabbt klarhet: vad ni spenderar, var värde läcker ut och vilka åtgärder som skyddar servicenivåerna samtidigt som de förbättrar dem. Marginal .

Hälso- och sjukvård statistik

För närvarande under granskning av ERA i Hälso- och sjukvård

444
Hälso- och sjukvård klienter

1975
Hälso- och sjukvård Projekt

1,6 miljarder euro+
Utgifter under granskning

€211m

Utgifter för medicinsk utrustning granskas

€84m

Utgifter under granskning inom läkemedelsindustrin

€76m

Utgifter under granskning inom IT och teknik

Hälso- och sjukvård insikter

Vi kan din bransch utan och innan

Länder
Industri
Kostnadskategorier
Typ
Tack! Din inlämning har mottagits!
Hoppsan! Något gick fel när formuläret skulle skickas in.
Nyheter

Du kan inte förhindra en jordbävning. Men du kan förbereda din kostnadsstruktur.

Nyheter

Microsoft justerar priserna under 2026. Det mest intressanta är inte prisökningen.

Insikter

Bygger en starkare framtid för den brittiska videospelsindustrin

Insikter

Marknadsinformation 2025.4

Insikter

Att forma framtiden: Privat hälso- och sjukvård och läkemedelsindustrins ekonomiska utmaningar för 2026

Effektiv process. Mätbar effekt.

Vi utgår från er strategi, era begränsningar och era intressenters prioriteringar. Vi samordnar ekonomi, Inköp och operationer kring vad "bra" ser ut som: kontanter, Marginal , risk, motståndskraft eller tillväxt – sätt sedan en tydlig omfattning och framgångsmått.

Användning kostnadsinsikter och vår spendanalys Metoden rensar vi data, normaliserar leverantörer och bygger en enda bild av utgifter. AI hjälper till att avslöja mönster och avvikelser; experter validerar historien bakom siffrorna.

Vi omsätter insikter till alternativ: snabba vinster, strukturella förändringar och strategiska leverantörsrörelser. Varje hävstång modelleras med fördelar, risker, ansträngning och timing – så att ledare kan godkänna med tillförsikt och team kan genomföra med tydlighet.

Våra konsulter arbetar sida vid sida med era team för att driva Inköp evenemang, omförhandla kontrakt, implementera processförändringar och säkerställa att leverantörer levererar. Du får lägesrapportering, ärendehantering och en praktisk plan som håller momentum.

besparingar är inte en engångsföreteelse. Vi har infört styrning, dashboards och kadens för att förhindra läckage , spåra prestanda och fortsätt förbättra. Allt eftersom din verksamhet förändras uppdaterar vi insikterna och omprioriterar möjligheter för att ligga steget före.

Vad som skiljer oss från mängden i Kostnadsoptimering

Vårt unika värdeerbjudande

Fokus på ROI, vilket säkerställer att varje euro, dollar eller cent räknas

Transparent resultatbaserat arvode Modell

Vår modell bygger på förtroende och resultat

Djupmarknaden Insikter för välgrundade beslut

Branschspecialistkonsulter

En holistisk strategi för Kostnadsoptimering

Vi ser organisationen som en helhet, inte bara som en samling av osammanhängande delar.
  • Varje företag är unikt, det finns ingen universallösning
  • Skräddarsydd Inköp lösningar i linje med dina mål
  • Branschspecialister som förstår dina prioriteringar

Hitta en Hälso- och sjukvård expert